Back

SAFINA, a.s. pokračuje v modernizaci svých analytických laboratoří

Společnost SAFINA, a.s. modernizuje vybavení svých analytických laboratoří a rozšiřuje své dosavadní vybavení o poslední generaci elektronového rastrovacího mikroskopu (SEM) TESCAN VEGA 3 EasyProbe s plně integrovaným energiově disperzním prvkovým mikroanalyzátorem (EDX), který je určený pro práci s vysokým i nízkým vakuem v komoře mikroskopu pro pozorování vodivých vzorků. Jedná se o nejmodernější zařízení potřebné pro vývoj a výzkum nových materiálů od špičkového výrobce mikroskopů - společnosti TESCAN.

„Jednou z oblastí činnosti společnosti SAFINA, a.s. jsou také materiálové inovace a vývoj nových kovových materiálů. Klademe velký důraz na kvalitu našich výrobků a služeb a zakoupení nového elektronového rastrovacího mikroskopu naše možnosti posunulo zase dál.“ říká Petr Koutský, generální ředitel SAFINA, a.s.

TESCAN ORSAY HOLDING, a.s.
Společnost TESCAN vznikla v roce 1991. Její zakladatelé, kteří stále stojí v jejím čele, vybudovali za více než 25 let z původně téměř rodinné firmy silný nadnárodní holding, který dnes patří mezi nejvýznamnější výrobce elektronových mikroskopů na světě. Důkazem toho je více než 2 300 elektronových mikroskopů značky TESCAN nainstalovaných ve více než 80 zemích světa.
Vývoj a výrobu elektronových mikroskopů zajišťují čtyři stovky zaměstnanců nejen v Brně, ale také v 10 dceřiných firmách v zahraničí. Na jejich činnost navazuje celosvětová prodejní a servisní síť.
Produktové portfolio značky TESCAN čítá 8 různých typů elektronových mikroskopů plus holografický mikroskop.