Misky z platiny a drahých kovů

Misky z drahých kovů se používají při tavení, homogenizaci a další manipulaci s minerály za vysokých teplot. Využití nachází v chemickém, hutním, sklářské a keramickém průmyslu a na univerzitách a dalších výzkumných ústavech. Skvělé vlastnosti drahokovového nářadí zaručuje vysoký stupeň čistoty materiálu a jeho úplná homogenita. Výrobu a zpracování potřebného nářadí důsledně přizpůsobujeme danému materiálu, což nám usnadňují naše dlouholeté zkušenosti.

Více informací

Nechte si vypracovat nabídku

Standartní materiály– Pt 99,95/99,99%
– PtRh10/20/30
– PtIr10/20
– PtAu5/10
– Pt GSP (stabilizovaná)

– anebo na zakázku
Výroba na míru
Recyklace

Specifikace výrobků z platiny

Zavedli jsme inovovanou stabilizovanou platinu Pt GSP, která nahrazuje nákladné slitiny Pt-Rh. Proč se spolehnout na platinu?

  • Je odolná vůči chemické korozi,
  • má vysokou teplotu tavení (1768 °C) a nízký tlak (nasycených) par,
  • je odolná kyselině fluorovodíkové a ve směsích s kyselinou sírovou a kyselinou dusičnou,
  • katalytická účinnost usnadňuje zpopelňování organických materiálů,
  • může být homogenně svařována bez jakýchkoliv defektů, takže pájení není nutné.

Zaměřujeme se na recyklaci

Pošlete nám zpět staré laboratorní vybavení a my je pomocí metalurgických a chemických postupů zrecyklujeme. Zaslaný materiál vám připíšeme zpět na váš účet pro budoucí využití ve výrobě nového produktu nebo je od vás přímo vykoupíme.

Vyrábíme na míru

Nabízíme možnost modifikovat stávající výrobek nebo vyrobit výrobek na zakázku dle přání zákazníka po vzájemné dohodě a po dodání technické dokumentace za strany zákazníka. Naši technologové vám se zadáním rádi poradí.