Cennosti, co leží ladem: Vyměňte je za peníze

uuu

Máte doma staré šperky, rozbité hodinky, úlomky mincí nebo další předměty z drahých kovů, které nepotřebujete?

Přineste je do nejbližší prodejny Safina, kde je od vás vykoupí a vy budete mít celý proces výkupu před očima. Jak probíhá ověřování ryzosti a výpočet částky, kterou dostanete?

Odbornost a férovost, to je Safina

Safina podporuje české zlatníky více než 150 let a je největším výrobcem materiálů pro výrobu šperků v Česku a na Slovensku. Proto pravidelně vykupuje suroviny s obsahem drahého kovu. Její vliv ale sahá mnohem dál, je totiž významným hráčem na trhu v celé Evropě, Severní Americe i Asii. Při výkupu drahých kovů se tak můžete spolehnout na profesionalitu zkušeného zpracovatele s dlouholetými zkušenostmi, který předmět náležitě a férově ohodnotí.

Ověření ryzosti kovů proběhne přímo před vámi

Donést můžete poškozené šperky, mince, úlomky předmětů z drahých kovů nebo dokonce zlaté zuby. Každý klient má možnost sledovat proces analýzy a tavení předmětu, který donese. Nemusíte mít proto strach z nespravedlivého ohodnocení. Safina si zakládá na transparentnosti a personál vám jednotlivé kroky výkupu ochotně vysvětlí a popíše.
Výkup drahých kovů

Způsob určení ryzosti se liší kov od kovu

U zlatých předmětů probíhá tradiční metodou, která se provádí pomocí tzv. prubířského kamene. Jedná se o velmi tvrdý a tmavý kámen, nejčastěji břidlici nebo buližník, který má jemně zrnitý povrch a na kterém vykupovaný předmět zanechá viditelnou stopu. Následně se na stopu nanese koncentrovaná kyselina dusičná, z jejíž reakce se určuje obsah zlata, tedy ryzost kovu.

Rentgenová technologie pomůže u slitin

U hůře identifikovatelných slitin určuje ryzost spektrometr, který využívá k přesné analýze vloženého vzorku rentgenovou technologii, která dokáže určit, z jakých chemických prvků je předmět složen.
Po určení ryzosti následuje roztavení předmětu, čímž vzniká jednotná látka. Pak už zbývá jen hmotu zvážit a podle aktuálních výkupních cen stanovit částku, kterou za předmět dostanete.

Vyberte si jednu z 6 prodejen

Na prodejnách vás čeká příjemné prostředí a profesionální personál. Brněnská Safina se začátkem tohoto roku dočkala nového příjemnějšího kabátu a v Jablonci nad Nisou dokonce vyrostla nová pobočka. Další prodejny najdete v Praze, Ostravě, Plzni a v sídle společnosti – ve Vestci.

Do které prodejny to máte nejblíž vy? Přijďte se přesvědčit o perfektním zákaznickém servisu, který v Safině najdete, a proměňte nepotřebné předměty v peníze.

Sdílejte článek