24 karátové (99,99%) zlaté targety

Zlatý trubkový target

Využití 24 karátových (99,99%) zlatých targetů v průmyslové výrobě je neodmyslitelně spjato s výrobou elektronických součástek, případně s naprašováním velmi tenkých funkčních vrstev.

Pro potřeby dekorativních vrstev jsou v současné době využívány ekonomicky dostupnější slitiny, věrně imitující barvu zlata.

I přesto však registrujeme poptávku po výrobcích s vyšší přidanou, užitnou či uměleckou hodnotou, jedná se pak především o výrobky typu hi-fashion – luxusní textilie (zlacené nitě), kovové části kabelek a dalších módních či bytových doplňků, obaly/kryty na mobilní telefony apod.

Na základě poptávky našich zákazníků jsme vyvinuli výrobní postup k výrobě žárově stříkaných zlatých trubkových targetů. S využitím našich dlouholetých zkušeností se nám podařilo dosáhnout výborné přilnavosti mezi zlatou vrstvou a nosičem – nerezovou nosnou trubkou. Analýzy provedené na hotovém výrobku nám potvrdily, že hodnota obsahu kyslíku a porosita jsou na špičkové (tj. velice nízké) úrovni. Díky tomu mohou naši zákazníci efektivně nanášet velice tenké vrstvy zlata o vysoké čistotě, které mají perfektní fyzikální a mechanické vlastnosti, jako např. rovnoměrnost, homogenita nebo otěruvzdornost.

Pro naše zákazníky jsme schopni vyrobit trubkové targety s tloušťkou zlaté vrstvy začínající už od 0,5 mm. Samozřejmostí je také recyklace použitých (vyprášených) targetů s možností opětovného využití zlata a repase stávajícího nosiče.

Sdílejte článek