Back

Safina Materials Inc. (skupina PLAURUM) v USA představila nová řešení pro výrobu a dodávky katalytických systémů

Americká firma Safina Materials, dceřiná společnost české společnosti SAFINA a.s., společně s ruskou společností Jekatěrinburgskij zavod po obrabotke cvětnych metallov (EZ OCM, oba podniky patří do skupiny PLAURUM) představila na konferenci ANNA-2017 (Ammonia Nitrate-Nitric Acid) ve Spojených státech společné projekty v oblasti výroby a dodávek katalytických systémů pro přední světové výrobce dusíku.

Safina Materials Inc. (skupina PLAURUM) v USA představila nová řešení pro výrobu a dodávky katalytických systémů

Konference ANNA-2017 probíhala ve městě Austin v Texasu od 1. do 6. října 2017 a zúčastnilo se jí několik set velkých firem, které jednak vyrábějí nebo používají kyselinu dusičnou, dusíkatá hnojiva a dusičnany a také se zabývají vývozem těchto produktů ze Spojených států, Kanady, Ruska, Asie, Evropy a Blízkého východu. Skupinu PLAURUM na konferenci zastupoval Stuart Bestrom, ředitel pro obchodní rozvoj společnosti Safina Materials. Na stánku skupiny PLAURUM byly návštěvníkům prezentovány katalytické systémy vyráběné podnikem EZ OCM a služby společnosti SAFINA a.s. a jejích dceřiných firem v oblasti údržby těchto zařízení.

Díky tomu, že společnosti SAFINA a.s. a EZ OCM jsou sdruženy do jedné skupiny, mohou společně nabízet velmi konkurenceschopná technická řešení. Zkušenosti podniku EZ OCM s výrobou a dodávkami katalytických systémů a kompetence společnosti SAFINA a.s. při jejich čištění, během něhož se získává platina, představují komplexní služby v dodávce, čištění a přepracování katalytických systémů.

„Nabídka skupiny PLAURUM odpovídá posledním trendům vývoje světového trhu s dodávkami katalytických systémů. Podobné  služby na klíč jsou dnes široce žádány jak ve Spojených státech, tak i ve všech ostatních zemích světa, kde se rozvíjí průmysl v oblasti výroby a zpracování dusíku,“ řekl Bestrom.

Účast skupiny PLAURUM na konferenci ANNA-2017 se stala jednou z etap realizace strategie skupiny na rozšíření výroby a dodávek produkce s vysokou technologickou náročností a s obsahem kovů platinové skupiny, včetně katalytických systémů, do všech zemí světa.

„V tomto roce byla na konferenci ANNA-2017 představena komplexní řešení skupiny PLAURUM, představili jsme veřejnosti možnosti dodavatele katalytických systémů na světové úrovni. Pro společnost SAFINA a.s. i Safina Materials je obchod v oblasti čištění katalytických systémů, během nějž se získává platina, perspektivní trh, který bude nabývat na významu z důvodu klesající těžby tohoto kovu. Společné projekty ruského závodu EZ OCM a společnosti SAFINA a.s. v této oblasti umožňují nabídnout zákazníkovi komplexní řešení, díky čemuž je tato nabídka konkurenceschopná na světovém trhu,“ řekl Stuart Bestrom, ředitel pro obchodní rozvoj společnosti Safina Materials.

Za rok 2017 se společnosti skupiny PLAURUM včetně SAFINA a.s. účastnily všech důležitých ruských a mezinárodních akcí věnovaných výrobě a zpracování dusíku. Kromě konference ANNA-2017 to byly konference Nitrogen + Syngas 2017 v Anglii, konference v Číně, první konference SCIF-2017 v Gruzii věnovaná inovacím ve výrobě umělých hnojiv, konference Infochim v Rusku.

Pro informaci:
Skupina Ammonium Nitrate / Nitric Acid Producers Study Group (ANNA) je neformálním uskupením předních světových výrobců kyseliny dusičné a dusičnanů, která byla vytvořena, aby rozvíjela celosvětovou spolupráci v oblasti výroby a zpracování dusíku.

SAFINA a.s. patří ve střední a východní Evropě k lídrům v oblasti zpracování ušlechtilých kovů. Klíčovým oborem společnosti je nákup materiálů a různých typů surovin obsahujících vzácné a barevné kovy, jejich zpracování a výroba širokého sortimentu produkce obsahující zlato, stříbro a kovy platinové skupiny. V současnosti společnost rozšiřuje svou přítomnost na evropském trhu, ale svou obchodní činnost rozvíjí také v Rusku, Severní Americe a Asii. Od roku 2016 patří SAFINA do globální skupiny PLAURUM.

Skupina PLAURUM sdružuje výrobní podniky v Rusku (EZOCM, UZCHR, UZCHP), ve střední Evropě (SAFINA), ve Spojených státech (Safina Materials), v Číně (Yantai Guodasafina High-tech Environmental Refinery CO., Ltd.) a obchodní zastoupení v USA, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Kyrgyzstánu. Základním oborem činnosti skupiny je zpracování minerálních surovin obsahujících vzácné kovy, recyklace materiálů s obsahem drahých kovů a výroba čistých materiálů, slitin a produktů z drahých kovů pro další průmyslové použití. Dále poskytuje služby v oblasti výrobních linek pro zpracování a rafinaci drahých kovů, vyvíjí nové technologie, materiály a produkty, analyzuje různé druhy surovin a materiálů obsahujících vzácné kovy a rozvíjí své kompetence a sortiment služeb v oblasti zpracování drahých a barevných kovů.