Back

SAFINA, a.s. úspěšně dokončila vývoj technologie na výrobu tenkostěnných platinových trubiček

Vestec 31. května 2017 – Společnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, opět dosahuje výrazného úspěchu. Tentokrát uvádí na trh unikátní technologii na výrobu tenkostěnných platinových trubiček.
SAFINA, a.s. úspěšně dokončila vývoj technologie na výrobu tenkostěnných platinových trubiček

Na základě poptávky zákazníků, tým našich kvalifikovaných technologů téměř rok intenzivně pracoval na vývoji tenkostěnných platinových trubiček. Jako výsledek tohoto projektu jsme schopni zákazníkům nabídnout nabídkou trubičky s tloušťkou stěny od 0,2 mm, vnějším průměrem od 1,5 mm a délce až 2 m z čisté platiny a slitin PtRh10, PtRh20, Pt10Ir.
„Moc nás těší, že byl vývoj úspěšně dokončen a můžeme rozšířit naše portfolio o tento unikátní produkt, který najde své využití například v chemickém či sklářském průmyslu, ale především ve zdravotnictví.“ řekl Ing. Daniel Červený, výrobně technický ředitel společnosti SAFINA, a.s.

Platinové trubičky budou zákazníkům k dispozici od 1. července 2017.

Pro informaci:
SAFINA, a.s. je jedním z lídrů v odvětví produkce a zpracování drahých kovů ve Střední a Východní Evropě. Mezi hlavní aktivity společnosti je zpracování odpadů a materiálů obsahujících drahé kovy a produkce širokého spektra výrobků z drahých kovů a speciálních slitin pro jejich užití ve zdravotnictví a různých oblastech průmyslu. V současné době firma rozšiřuje svou působnost jak na Evropském trhu, tak i v Severní Americe, Asie a Rusku.

SAFINA, a.s. je členem Skupiny Plaurum, která sdružuje jak výrobní závody v Rusku (JSC EZOCM, OAO UZCHR, LLC UZCHP), Střední Evropě (Safina, a.s.), Spojených Státech (SAFINA Materials Inc.), tak i pobočky na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Kyrgyzstánu.