Platinové nástřiky

Platinové nástřiky

SAFINA a.s. je uznávaným výrobcem ochranných platinových nátstřiků na keramické podklady. Naše společnost vyvíjí tento sortiment s ohledem na požadavky zákazníků, efektivní a ekonomickou ochranu keramických dílů skleněných agregátů i jako alternativy k výrobě produktů výhradně z drahých kovů a plátovaných výrobků.

Platinové nástřiky

Tepelně nastříkávaná keramika

Technologie platinového nástřiku umožňuje použití čistých a legovaných kovových vrstev na keramiku podle přání zákazníka. Pro extrémně exponované součástky lze použít efektivní tloušťky nástřiku od 0,2 mm pro standardní kovový povlak až do 0,3 mm nebo více. Kovový nástřik lze také lokálně aplikovat podle výkresové dokumentace zákazníka s cílem maximalizovat účinnost použití drahých kovů.

Expertýza

SAFINA je tradičním výrobcem produktů z drahých kovů s více než 150 lety zkušeností. Vyrábíme vlastní surovinu. Dispinujeme pokročilými zkušenostmi v oblasti tepelného rozstřikování drahých kovů a soustředíme se na neustálý vývoj vlastních postřikovacích technologií, které nabízejí nejmodernější dostupné produkty.

Výhody

Platinové desky a bloky prodlužují výrobní dobu agregátu a eliminují zhoršení struktury materiálů v nejvíce vystavených částech pece. Prodloužená životnost výrazně snižuje přerušení výroby, které vznikají při častých výměnách, což naopak zvyšuje provozní náklady a výrobu. Další možnosti platinového nástřiku zahrnují aplikaci na zařízení, která jsou vystavena kombinaci agresivních podmínek během tavení a zpracování - to znamená bublinové trysky a kameny, tavicí kotle pro tavení agresivního skla a další. Toto zlepšení vede k výraznému zvýšení kvality výroby a prodloužení životnosti celého agregátu.

Zatímco není tolik robustní jako pryskyřice z Pt slitiny, keramické jímky potažené Pt nebo termojímky jsou alternativou, která má snížit obsah drahých kovů a tím i náklady na ochranné trubky termočlánku.

Typické průmyslové aplikace pro články pokryté platinou:

  • Sklářství
  • Chemický průmysl
  • Měření a regulace

Obrázky / Videa