Nové portfolio výroby Bushingů ze slitin Platiny a Rhodia

Safina, a.s. v roce 2021 rozšířila nové portfolio výroby Bushingů pro skleněná vlákna, která se vyrábějí ze slitin Platiny a Rhodia.

Skleněné vlákna jsou ceněná hlavně pro svoje technické vlastnosti jako je vysoká pevnost, tažnost a také jsou odolná vůči vysokým teplotám. Vlákna se v široké míře využívají ve stavebním a automobilovém průmyslu. Pouzdra jsou vyráběná ze slitin PtRh, která jsou optimální volbou díky své jedinečné pevnosti za vysokých teplot. Tato pouzdra jsou vyráběna z platinových slitin, které jsou navzdory vysokým investičním nákladům jedno z nejvíce používaných kovů.

Výhodou je vynikající odolnost vůči oxidaci okolním vzduchem a odolnost proti korozi. Téměř všechna kontinuální skleněná vlákna jsou vyráběna zeslabováním roztavených kapek skla vystupujících z trysek umístěných ve speciální peci nazývané Bushing. Konstrukce Bushingu je sestavená na základě parametrů výrobce skleněných vláken, které požadují přesnější parametry pro velikost trysek, jejich uspořádání a počet které ovlivňují tok skla a následnou výrobu vláken.

Základní skleněný pramen se vyrábí tvářením, které se dosahuje tažením roztaveného skla proudícího z otvorů z Bushingu vysokou rychlostí. Vlákna se tvoří mezi padesáti až několika stovkami. Tato vlákna mohou být v několika průměrech, záleží na finálním použití.

Současně jsme se kvalifikovali jako dodavatel u České firmy Saint Gobain Adfors z Litomyšle, kde ročně dodáme až 24 kusů Bushingů do jejich závodů v Evropě a v Americe. Adfors skleněná vlákna používá pro stavebnictví i průmyslové aplikace, jako jsou sklo vláknité perlinky nebo pásky určené pro spoje sádrokartonových desek.

Sdílejte článek