Naprašovací targety

Naprašovací targety

SAFINA, a.s. nabízí svým zákazníkům technologie stříbrných naprašovacích targetů pro výrobu plochého skla, targety pro paměťová média, targety pro výrobu dekorativních vrstev, targety pro povrchovové dokončení nástrojů a další. Standardně jsou též vyráběny targety z obecných kovů, např. Zn, Al, Cu, Ti a dalších, včetně slitin z těchto kovů. Mezi standardně dodávané výrobky patří monolitické targety, segmentované targety, segmentované targety montované do nerezových lišt, trubkové targety. Speciálně nabízenou službou je doplňování již odprášených targetů, které přináší odběrateli úsporu části nákladů.

Naprašovací targety

Průmyslové oblasti 

 • Naprašování velkých ploch a displejů
 • Paměťová media
 • Dekorativní vrstvy
 • Tvrdokovové vrstvy
 • Polovodiče
 • Rentgeny  (rhodiové disky)
 • Specialní produkty / služby

Druhy kovů a jejich čistota

 • 5N Au naprašovací targety s následujícími prvky a čistotou: Ag, Pt & Pd (4N & 3N5), Rhodium (Rh) & Iridium (Ir) (3N a 3N5).
 • 5N Au pelety, shoty z následujících prvků a čistotě: Ag, Pt & Pd (4N & 3N5), Rh & Ir (3N).
 • Nabízíme speciální slitiny a vývojové programy

Planární targety a disky

Planární targety
Moderní zařízení, technologie a dlouholeté know how umožňuje Safině vyrábět širokou paletu naprašovacích targetů se špičkovou kvalitou pro neustále náročnější aplikace v oblasti tenkých vrstev.  Targety vyrábíme v široké paletě designů a geometrických tvarů. Mistři technici vyrábí tyto targety s řemeslnou zručností a v nejvyšší možné míře kvality.
Speciální pokročilé designy mohou být dodány na základě požadavku, nebo vyvinuty na základě potřeb klienta.
Nabízíme i vícedílné targety s profilovanými svorkami SST s redukcí WIP a monolitickou konstrukcí.

Targety pro velkoplošné naprašování vrstev
Oblast průmyslového naprašování je zastoupena mnoha tržními odvětvími s četnými typy tenkovrstvých nátěrů, jako jsou:

 • Architektonické sklo
 • Autosklo
 • Fotovoltaika
 • Termální průmysl
 • Zrcadla


Společnost SAFINA neustále rozšiřuje  svůj  sortiment a služeb, aby mohla být konkurenceschopná a mohla nabídnout individuální řešení pro nové aplikace. Jako jeden z předních dodavatelů nabízí firma SAFINA více produktů pro pokovování velkoplošných aplikací, zejména pro povrchové úpravy skla. Výzkumný a vývojový tým  zaměřuje pozornost zejména na klíčovou výrobu, která se zabývá stříbrnými plochými a stříbrným otočnými targety (válcové a piškotové) v různých konstrukcích a provedeních podle individuálních potřeb zákazníků.
 

Targety pro dekorativní pokovování
Nabízíme mnoho druhů rotačních a rovinných rozprašovacích targetů, stejně jako odpařovací materiály pro dekorativní pokovování. Díky optimalizaci targetové geometrie můžeme dosáhnout vysoké oxidace a odolnosti proti opotřebení včetně vynikající rovnoměrnosti a  vysoké kvalitě pokovení.

Trubkové targety
Extenzivně využívané při nanášení vrstev na velké plochy, poskytují delší dobu životnosti, méně provozních odstávek a až 80% využitelnost materiálu targetu.

Vysoce využívané při pokovování velkých ploch, poskytují delší životnost a větší rozprašovatelnost díky velkému rotujícímu povrchu.

Ag rotační targety nabízejí velikost zrna 20um, vysokou hustotu a utilizaci materiálu až 90%. Obsah kyslíku je menší než 50ppm, 4N čistota, služba doplnění targetu nástřikem kovu, flexibilita designu. Nabízíme  flame spray, arc spray a cold spray nástřikové technologie.

Targety pro průmysl optických médií
SAFINA, a.s
. nabízí širokou škálu rozprašovacích targetů pro optická media, jako jsou CD, CD-R, DVD ± R, CR ± RW, DVD ± RW a DVD9. Targety jsou vyráběny na základě požadované konstrukce a geometrie a udržují stabilní vysoce kvalitní a přesné obrábění. Naše výrobky se hodí k mnoha druhům kovových dílů vyráběných firmou Singulus, M2, Balzers, Tapematic, Anwell atd.
Dále poskytujeme službu recyklace použitých targetů a odpadů z drahých kovů.

Materiály targetů:

 • Čisté stříbro - Ag 4N čistota, monobloky pro CD-R a DVD ± R
 • Stříbrné slitiny -  pro DVD9, nestandardní slitiny na vyžádání
 • Čisté zlato - čistota Au 4N & 5N, v monoblocích nebo profilovaných pájených targetech s vyšším stupněm využití materiálu targetu.
 • Měď-hliník - CuAl  (zlatě zbarvený) materiál pro zlaté disky

Targety pro odvětví polovodičů
Polovodičový průmysl, jeden z největších odběratelů rozprašovacích targetů a evaporačních materiálů, je dalším klíčovým trhem společnosti SAFINA, a.s. Vyrábíme a dodáváme materiály s vysokou čistotou především z drahých kovů a jejich slitin pro různé rozprašovací a evaporační nanášecí systémy. Kvalita našich výrobků je testovaná v laboratořích tak, aby splňovala vysoké nároky trhu.
Monoblok a lepené rozprašovací targety z drahých kovů a jejich slitin:
Ag 4N, Au 4N, Au 5N, Pt 4N, Pd 3N5

Speciální targety a služby
 
Abychom uspokojili věškerá – i speciální přání zákazníků vyrábíme targety velmi specifickými, proprietárními technologiemi jako je prášková metalurgie, různými technikami nástřiků a rozsáhlými způsoby bondingu targetů k základové desce. Provádíme také opravy základových desek.

Analytické zařízení
Pro analýzu a certifikaci se používá metalografické stanovení velikosti zrna. GDMS, XRF, ICP-OES, AAS


Služby
K dispozici je technická podpora a analytické laboratoře.

Společnost SAFINA, a.s. nabízí celou řadu služeb rafinace včetně programů pro správu nárokového pool účtu a drahých kovů.

Nabízíme jak standardní způsob pájení, tak také pájení targetů nanofólií.  Nabízíme metalické i nanofilní lepení targetů.
Služby rafinace drahých kovů jsou nabízeny proto, aby poskytly komplexní řízení drahokovového managementu.

Obrázky / Videa