Kovové prášky

Kovové prášky

SAFINA, a.s. nabízí širokou škálu prášků vyrobených z drahých a barevných kovů pro různé výrobní procesy. Pro výrobu prášků používáme široké spektrum postupů jako je chemické srážení či atomizace. Zaměřujeme se především na zakázkovou výrobu podle specifických požadavků našich zákazníků. Za zmíňku jistě stojí i nově vyvinuté pokovené metalické prášky (core-sheel technologií). Pokovené prášky jsou vyráběné hydrometalurgicky, dále pracujeme na vývoji prášků pokovených metodou PVD (physical vapoe deposition).

Naší největší výhodou oproti konkurenci je flexibiblní produkce, která zajišťuje krátkou dodací lhůtu a na míru vyrobené vzorky pro testování zákazníkem.

Kovové prášky

Atomizované prášky

  • Cu prášky – atomizovaný měděný prášek (čistota 99,95 %) má vysokou tekutost, elektrickou vodivost, minimální obsah satelitů a velmi nízký obsah kyslíku. Jsme schopni také vyrobit široké spektrum Cu slitin.
  • Ag prášky – vysoce čistý (4N) stříbrný prášek a jeho slitiny s velmi dobrou tekutostí a extrémně nízkým obsahem kyslíku vyrábíme v SAFINĚ na našem plynovém atomizéru.

Chemicky vysrážené prášky

  • Stříbrné prášky – připravované redukcí z roztoku dusičnanu stříbrného v široké škále velikosti částic s dendritickým tvarem. Jsme schopni upravovat vlastnosti prášků (např. distribuce velikosti částic, sypná hustota, setřepná hustota, tekutost) podle specifických požadavků našich zákazníků. Tyto prášky nacházejí své využití v různých průmyslových odvětvích, např. při výrobě sintrovaných kontaktů, grafitové sběrné elektrody, EMI/RFI stínění a mnohých dalších.

Pokovené prášky

Tyto prášky připravené chemickým pokovovacím procesem za mokra bez použití elektrického pole. Prášky různých materiálů (např. Cu, Al, SiO2) a tvarů (např. sférický, flakes, dendritický) pokovené stříbrem jsou běžně používány pro snižování nákladů a současně pro zachování elektrické a tepelné vodivosti na úrovni srovnatelné s čistým stříbrným práškem. V současné době můžeme nabídnout stříbrem pokovené měděné (Ag/Cu) a skleněné (Ag/SiO2) prášky a dále usilovně pracujeme na vývoji dalších produktů, např. hliníkový prášek (Ag/Al). 

Prosím, neváhejte nás kontaktovat, rádi pro Vás vyvineme nové produkty podle Vašich požadavků. V případě zájmu Vám rádi pošleme vzorek našich produktů pro otestování.      

Obrázky / Videa